Aktualności

plakat

Rada Rodziców nawiązała współpracę z Fundacją Młodzi Młodym, która umożliwia przeznaczenie 1,5% podatku na potrzeby szkolnej społeczności. W tym celu, wypełniając swoje zeznanie podatkowe, należy wpisać nr KRS oraz cel szczegółowy wg wzoru z załączonego pliku. Wszystkich Przyjaciół Szkoły serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 
Osiągnięcia

rank1

rank2

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w najnowszym rankingu liceów miesięcznika PERSPEKTYWY nasza Szkoła zajmuje:

1 miejsce na Pradze Południe,

21 miejsce w Warszawie,

48 miejsce w Polsce.

A w rankingu uwzględniającym egzamin maturalny mamy 40-ste miejsce w Polsce.

To wielki sukces całej naszej Społeczności, ale szczególne gratulacje składamy naszym Maturzystom’2024. Oby tak dalej!

Projekty / Koła

messenger creation 581373544946388messenger creation 955276956821639
Wiele z was pewnie nie ma jeszcze pojęcia kim chce być w przyszłości. Wybór przyszłego zawodu jest bardzo trudny, bo tak naprawdę, od strony praktycznej, znamy tylko zawody naszych rodziców, a o wielu profesjach nawet nigdy nie słyszeliśmy.
Jesteśmy uczennicami drugiej klasy i chcemy zaproponować wam odwiedzenie naszego profilu na Instagramie, który przybliży wam świat zawodów.
Dowiecie się z niego jakie trudności napotyka w swojej codzienność ratownik medyczny, na jakie zarobki może liczyć operator 112, albo czym zajmuje się rekwizytor.
 
Zapraszamy was też do pisania nam jakie zawody was interesują i czy macie jakieś pytania do przedstawicieli różnych zawodów.
Poniżej znajduje się link do naszego profilu,
Do zobaczenia!
Lidia Suchenek i Julia Łasica
Osiągnięcia

kolaż zdjęć przedstawiający naszych uczniów podczas zawodów geograficznych

Dnia 20 marca 2025 r. w ramach równonocy wiosennej w IV LO im. A. Mickiewicza odbyła się 2 edycja dzielnicowego quizu “Geograficzni Mistrzowie dzielnicy Praga-Południe”, której autorem i organizatorem był nasz nauczyciel geografii Pan Rafał Maćkowiak. Uczniowie rywalizowali w dwunastu pięcioosobowych grupach z klas I, II I III  z czterech szkół: IV LO im. A. Mickiewicza; XIX LO im. Powstańców Warszawy; XLVII LO im. S. Wyspiańskiego oraz XCIX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Z.Herberta. 
 
 Pierwsza tura to geofamiliada, w której w tym roku były następujące kategorie: j.polski w geografii; wysoko/nisko; wyspy i półwyspy; rzeki i jeziora; miasta i województwa; języki narodowe; morza i kontynenty; granice. Druga tura to zagadki geograficzne.
 
 Po zaciętej rywalizacji na miejscu IV i V znaleźli się nasi przedstawiciele klas pierwszych i drugich (pierwszacy okazali się być najlepsi ze wszystkich klas na swoim roczniku).  Klasy trzecie dumnie znalazły się na podium! II miejsce zajął tegoroczny debiutant w konkursie: klasy  trzecie z LO im. S.Wyspiańskiego.  Pierwsze miejsce przypadło klasom drugim  z LO im. A.Mickiewicza. Nasze drużyny walczyły dzielnie, pokonały zdecydowaną większość dzielnicowych rywali z innych szkół. Jesteśmy z nich dumni!
Projekty / Koła

img 20250326 092037123 ae
Od kilku dni gościmy w naszej szkole znakomitych artystów - Jana Matejkę, Józefa Chełmońskiego, Olgę Boznańską czy Stanisława Wyspiańskiego. Jak to możliwe? Możliwe, naprawdę . Wszystko dzięki Fundacji Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”, w której projekcie Muzeum w Liceum wzięliśmy udział.
Wszystkich uczniów zachęcamy do odwiedzania naszej galerii.
img 20250326 114445319 ae
Projekty / Koła

483211614 1160897775134033 3853868195776383658 n

Od 12 do 14 marca 2025 zespół projektowy „Spójrz za siebie”, do którego należą uczennice XIX LO im. Powstańców Warszawy, poprowadził warsztaty dotyczące samoobrony i bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej dla klas pierwszych, drugich i trzecich.

Projekt społeczny został zrealizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, dzięki której członkinie zespołu zdobyły wiele nowych umiejętności dotyczących zarządzania, natomiast inni uczniowie nauczyli się podstaw samoobrony i poznali wiele ciekawostek.
Informacje o konkursach

obraz1

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom ubiegłotygodniowych zmagań konkursowych.                                                                                                               

W poniedziałkowym quizie poprawnościowym można było zdobyć maksymalnie 20 pkt. Ta sztuka nie udała się nikomu. Najlepsi byli o włos, uzyskując po 18 pkt. Środowe dyktando oceniane było skalą od 3 pkt do 6, bezbłędnie napisał je tylko Michał Fit z klasy 2a. Pozostali uczestnicy musieli zadowolić się niższą punktacją. Quiz frazeologiczny, który zaproponowałyśmy w czwartek, okazał się dla Was średnio wymagający. Maksimum punktów (5/5) osiągnęło ponad 20 osób Za to quiz leksykalny z piątku przysporzył zdecydowanie więcej trudności. Najwyższym osiągnięciem było 10 pkt na 12 możliwych. Udało się to zaledwie czwórce uczestników.

Jesteśmy pod dużym wrażeniem Waszej wytrwałości i zaangażowania. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas zabawy językowe były interesujące, a co ważniejsze, że będzie to dla Was zachęta do dbania o piękno i kulturę języka ojczystego na co dzień.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną nagrodzeni ocenami z języka polskiego za aktywność. Aby móc myśleć o stanięciu na podium należało wziąć udział ( z dobrym wynikiem:-) przynajmniej w 3 konkurencjach, o czym świadczą  wyniki podsumowujące 2. Edycję Szkolnego Tygodnia Języka Ojczystego :
I miejsce - 33,5 pkt - Sara Ahmed Ali Ahmed  4b;
II miejsce – 28 pkt – Maciej Michalski 3f;
III miejsce – 27 pkt – Mateusz Pietrzyk 4b;
IV miejsce- 26 pkt - ex aequo - Janina Cis-Bankiewicz 3b, Barbara Jesiotr 2b, Antonina Kulesza 3f i Iga Pastor 3a.

Dziękujemy również Państwu nauczycielom, którzy stanęli w konkursowe szranki wraz z uczniami i wyszli z nich bez szwanku;-)
*Poniższa tabela klasyfikacji konkursowej odnotowuje rezultaty uczestników, którzy  osiągnęli 20 i więcej punktów. Kompletna tabela  wyników jest dostępna w wiadomościach w librusie.

Tabela wyników

Aktualności

Podpisanie porozumienia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych Uniwersytetu Warszawskiego. Współpraca umożliwi naszym nauczycielom i uczniom korzystanie z najnowszych metod nauczania, organizację wzajemnych wizyt, tworzenie i wdrażanie materiałów dydaktycznych, organizację szkoleń, spotkań metodycznych, prowadzenie przez wykładowców spotkań i earsztatów z zakresu kultury, historii i literatury, wykorzystywanie i testowanie materiałów oraz pomocy naukowych opracowanych przez sudentów.

Projekty / Koła

ubobaner

Drodzy Uczniowie!

We współpracy z m.st Warszawa Praga Południe rozpoczynamy nową tegoroczną odsłonę Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Gdzie tylko i wyłącznie WY, możecie napisać i złożyć projekt /y który m.in. zmieni, rozwinie, odnowi naszą społeczność szkolną. I uwaga macie na to aż 6000 złotych !!!! Także do dzieła. Liczymy na waszą kreatywność i zaangażowanie.

Jak zgłaszać projekty?

• Projekty muszą być zgłoszone w określonym terminie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie szkoły i w bibliotece szkolnej.

Formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć osobiście do biblioteki szkolnej.

Regulamin, harmonogram i formularz zgłoszenia projektu dostępny na naszej szkolnej stronie internetowej.