Jubileusz - część oficjalna
15 listopada 2024 r. w Terminalu Kultury Gocław odbyła się oficjalna część święta z okazji 80. rocznicy powstania naszej Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00, zaś skończyła w godzinach popołudniowych. Uczniowie pierwszych i drugich klas oraz delegacje z klas trzecich miały przyjemność wysłuchać przemówień zaproszonych gości, a przede wszystkim żołnierzy Szarych Szeregów. Zebrani mogli również zobaczyć spektakl przygotowany przez grupę uczniów naszego liceum.
Na początku pan dyrektor Mariusz Łagocki wygłosił przemówienie, w którym wspominał historię i problemy, z jakimi zmagała się nasza szkoła nie tylko po oswobodzeniu tej części Warszawy w 1944 roku, ale też w późniejszych latach. Mieliśmy także zaszczyt zobaczyć i wysłuchać żołnierzy Szarych Szeregów: pana Zbigniewa Daab ps. “Kapiszon” oraz 100- letniego kapitana Feliksa Waśkiewicza, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami i refleksjami. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Marek Borowski, senator prawobrzeżnej Warszawy. Następnie głos zabierali pracownicy warszawskiej oświaty różnych szczebli, którzy nadzorują naszą edukację oraz przewodnicząca Rady Rodziców, pani Sandra Spinkiewicz, oraz przewodnicząca szkolnego Samorządu.
Podczas wydarzenia odbyło się rozstrzygnięcie jubileuszowych konkursów oraz rozdanie nagród dla zwycięzców. Uczestnicy rywalizowali w różnych kategoriach, w tym w międzyszkolnej powstańczej grze terenowej. W ramach uroczystości nagrodzono także grupę kilkunastu naszych nauczycieli za ich zaangażowanie i wkład w rozwój edukacji - zostali odznaczeni medalami "Pro Masovia", przyznawanymi przez marszałka województwa mazowieckiego.
Po krótkiej przerwie uczniowie naszego liceum, pod przewodnictwem pani profesor Małgorzaty Kmiecińskiej, zaprezentowali emocjonujący spektakl pt. “Pusty po tobie powietrza słup”, który zebrał gratulacje od wzruszonych Patronów.
Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali poczęstowani pysznym tortem.
80. rocznica powstania naszej Szkoły była pełna niezapomnianych chwil, szczególnie dla nas, uczniów klas pierwszych, dopiero poznających szkolną społeczność, ale również miała duże znaczenie dla wszystkich zgromadzonych osób, które miały okazje podzielić się swoimi wspomnieniami i uczuciami. Choć kolejna rocznica odbędzie się dopiero za pięć lat, to przez długi czas będziemy wspominać ten dzień.
Uczennice klasy 1c