Osiągnięcia

Kolaż zdjęć z gali wręczenia nagród

12 czerwca w Starej Prochowni odbyło się podsumowanie IX edycji Konkursu Najlepsze szkolne i przedszkolne przestrzenie uczenia się w Warszawie. W tym roku do nagrody zgłoszono 43 placówki (44 wnioski) w tym: 17 przedszkoli, 22 szkoły podstawowe, 4 szkoły ponadpodstawowe i 1 placówka wychowania pozaszkolnego. 

Miło nam niezmiernie miło poinformować, iż XIX Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Warszawy jako jedyna szkoła średnia zostało nagrodzone w kategorii szkół ponadpodstawowych  za  wzbogacenie przestrzeni szkolnych, o nowe różnorodne możliwości spędzania czasu, wspierając zarówno rozwój osobisty, jak i społeczny uczniów! 

Link do wydarzenia na stronie BE: https://edukacja.um.warszawa.pl/-/nagrody-i-wyroznienia-dla-najlepszych-przestrzeni-edukacyjnych-w-warszawie

Prezentacja

Osiągnięcia

Kolaż zdjęć przedstawiający finał olimpiady Zwolnieni z Teorii

23 maja odbył się finał olimpiady Zwolnieni z Teorii. Spośród 458 szkół nasze liceum zajęło 3 miejsce w Polsce! Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy w tym roku ukończyli projekt społeczny!!! Ogromnym sukcesem jest nagroda Srebrnego Wilka (najlepszy projekt w województwie), którą otrzymał zespół Wiktorii Typek z klasy 2b i jej projekt In your mind! GRATULUJEMY!

Osiągnięcia

4232628021190085838

Drużyna naszej szkoły w składzie:
Kacper Bożycki 3d
Tomasz Frąk 3d
Kacper Kowalczyk 3d
Karolina Stelmachowicz 3d
Zuzanna Wożniak 3d
zajęła IV miejsce w finale ogólnopolskim Turnieju Młodych Fizyków. Ten
sukces gwarantuje im maksymalną liczbę punktów w postępowaniu
kwalifikacyjnym na Politechnikę Warszawską. Turniej jest imprezą
międzynarodową, uznawaną przez większość wydziałów fizyki uczelni
europejskich. Finał, w którym brali udział nasi uczniowie był bardzo
wysoki i znacznie odbiegał od klasycznego programu szkoły. Ponadto
zawody odbywały się w języku angielskim i należało operować biegle tym
językiem wzbogaconym o terminologię fizyczną.
IV miejsce- to wielki sukces naszych uczniów.
Wielkie gratulacje
Anna Kaczorowska

Osiągnięcia

 Z ogromną przyjemnością informujemy, że Gabriela Kaczmarek z klasy IV A uzyskała tytuł finalisty w zawodach centralnych 53. Olimpiady Biologicznej.

Osiągnięcia

Z radością informujemy, że Julia Krzesińska z klasy IV B uzyskała w tegorocznej edycji konkursu Złote Indeksy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej tytuł laureatki, a tym samym - indeks na psychologię w Lublinie!

Ogromne gratulacje!!!!

Osiągnięcia

sdsimg 20240320 163828467

W dniu 20 marca 2024 uczestniczyliśmy w gali podsumowującej „Programowanie w praktyce – warszawski projekt edukacji cyfrowej w szkołach”. Uczniowie klasy 2d (na zdjęciu od lewej):

  • Alicja Bryniak
  • Franciszek Pudo
  • Krzysztof Kozłowski
  • Jakub Szydłowski

wzięli udział w konkursie na zaprojektowanie misji programistycznej, czyli spójnej fabuły, w którą wplecione są zadania z programowania. Przygotowana przez nich misja została wybrana jako jedna z pięciu najlepszych w Warszawie w kategorii szkół ponadpodstawowych! Co więcej, jako jedyni z grona finalistów nie mają w programie nauczania rozszerzonej informatyki. Tym bardziej gratulujemy!!!

Osiągnięcia

win 20231003 18 05 06 pro

Drużyna Fizyków w składzie:

  • Karolina Stelmachowska,
  • Zuzanna Woźniak,
  •  Kacper Bożycki ,
  • Tomek Frąk i
  • Kacper Kowalczyk

 po etapie szkolnym zakwalifikowała się do półfinału Turnieju Młodych Fizyków. Turniej jest konkursem międzynarodowym, w którym uczestnicy w krajach biorących w nim udział rozwiązują te same problemy badawcze i na zawodach metodą debat bronią swoich rozwiązań. Zwycięzcy półfinału rozegrają finał, w którym zostanie wyłoniona drużyna reprezentująca Polskę. Będziemy walczyć z najlepszymi, bo w ubiegłym roku polska drużyna wygrała turniej międzynarodowy i zdobyła złoty medal.

Uczniowie tworzący drużynę od pierwszej klasy rozwijają swoje umiejętności i pasje w szkolnym kole fizycznym.

Osiągnięcia

okawango23

Serdecznie gratulujemy Celinie Glińskiej, która została laureatką II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO 2023. Droga do uzyskania tego tytułu była trudna i wymagała zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, ale było warto – pomimo tego, że matura dopiero za rok, Celina ma już indeks Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.