zajęła IV miejsce w finale ogólnopolskim Turnieju Młodych Fizyków. Ten
kwalifikacyjnym na Politechnikę Warszawską. Turniej jest imprezą
europejskich. Finał, w którym brali udział nasi uczniowie był bardzo
zawody odbywały się w języku angielskim i należało operować biegle tym
IV miejsce- to wielki sukces naszych uczniów.
Wielkie gratulacje
Anna Kaczorowska

Osiągnięcia

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Gabriela Kaczmarek z klasy IV A uzyskała tytuł finalisty w zawodach centralnych 53. Olimpiady Biologicznej.

Osiągnięcia

Z radością informujemy, że Julia Krzesińska z klasy IV B uzyskała w tegorocznej edycji konkursu Złote Indeksy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej tytuł laureatki, a tym samym - indeks na psychologię w Lublinie!

Ogromne gratulacje!!!!

Osiągnięcia

sdsimg 20240320 163828467

W dniu 20 marca 2024 uczestniczyliśmy w gali podsumowującej „Programowanie w praktyce – warszawski projekt edukacji cyfrowej w szkołach”. Uczniowie klasy 2d (na zdjęciu od lewej):

• Alicja Bryniak
  • Franciszek Pudo
  • Krzysztof Kozłowski
  • Jakub Szydłowski

wzięli udział w konkursie na zaprojektowanie misji programistycznej, czyli spójnej fabuły, w którą wplecione są zadania z programowania. Przygotowana przez nich misja została wybrana jako jedna z pięciu najlepszych w Warszawie w kategorii szkół ponadpodstawowych! Co więcej, jako jedyni z grona finalistów nie mają w programie nauczania rozszerzonej informatyki. Tym bardziej gratulujemy!!!

• Kacper Kowalczyk

po etapie szkolnym zakwalifikowała się do półfinału Turnieju Młodych Fizyków. Turniej jest konkursem międzynarodowym, w którym uczestnicy w krajach biorących w nim udział rozwiązują te same problemy badawcze i na zawodach metodą debat bronią swoich rozwiązań. Zwycięzcy półfinału rozegrają finał, w którym zostanie wyłoniona drużyna reprezentująca Polskę. Będziemy walczyć z najlepszymi, bo w ubiegłym roku polska drużyna wygrała turniej międzynarodowy i zdobyła złoty medal.

Uczniowie tworzący drużynę od pierwszej klasy rozwijają swoje umiejętności i pasje w szkolnym kole fizycznym.

Osiągnięcia

okawango23

Serdecznie gratulujemy Celinie Glińskiej, która została laureatką II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO 2023. Droga do uzyskania tego tytułu była trudna i wymagała zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej, ale było warto – pomimo tego, że matura dopiero za rok, Celina ma już indeks Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Osiągnięcia

336449135 891406218643729 1796332312586671603 n

W Dzielnicowym Konkursie Piosenki Lingua Art brały udział: Ewa Motoszko i Magdalena Gałązka. Serdecznie gratulujemy Ewie podium i Magdalenie wyróżnienia 🌹

Osiągnięcia

318096707 149701661151669 3719355435825096675 n

Sukces goni sukces! Dziś Ania Rębacz zdobyła 2.miejsce w wojewódzkim konkursie poetyckim organizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 z okazji Roku Romantyzmu Polskiego.

Osiągnięcia

316549286 146886824766486 1539085423215908674 n

315961901 146887231433112 2319610587453021624 n316681077 146887208099781 4466929475479663712 n

Nasze uczennice odniosły sukcesy w Praskim Konkursie Patriotycznym organizowanym przez LXXII LO im. Jakuba Jasińskiego. Ania Rębacz zajęła II miejsce  w kategorii recytacja, a Ewa Motoszko i Kinga Jarosz zwyciężyły w kategorii piosenka patriotyczna.