Aktualności

portret Antoniego Fałata

19 września 2024 zmarł Antoni Fałat. Ten wybitny artysta był absolwentem naszej szkoły z rocznika 1962. Dyplom uzyskał w 1969 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Był współtwórcą Grupy „Aut” (Aut Pictura Aut Nihil), afirmującej malarstwo figuratywne. Założył w Warszawie Europejską Akademię Sztuk. W swojej pracy zajmował się przede wszystkim malarstwem, ale także rysunkiem, grafiką użytkową i tkaniną. Jego prace znajdują się w najważniejszych kolekcjach w Polsce, m.in w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Narodowym w Toruniu oraz Galerii Narodowej Zachęta. Ponadto jego dzieła pokazywane były na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w Polsce i na świecie, m.in. w siedzibie ONZ w Genewie (2005) oraz w Parlamencie Europejskim w Brukseli (2015). Za swoją twórczość i działalność pedagogiczną otrzymał m.in. Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W ostatnich latach artysta został odznaczony tytułem Zasłużony dla Warszawy. Pozostanie w naszej pamięci jako twórca, który konsekwentnie realizował w swojej pracy własną odrębną wizję artystyczną.

nekrolog

Aktualności

wymiana

Gdyby chcieć określić jednym słowem wymianę uczniowską do Halle, byłyby to ,,niespodzianki". Pierwszy poranek, 17 września, uczniowie rozpoczęli od gorącego powitania, bo od alarmu bombowego w ich tymczasowej szkole. Nie zraziło ich to jednak i tego samego dnia zwiedzili najważniejsze obiekty miasta. Następnego dnia, podziwiali sztukę z różnych okresów historycznych w muzeum znajdującym się w zamku Mortirzburg oraz Hallijski ogród botaniczny. W środę (18.09) odbyło się wspólne polsko-niemieckie gotowanie, zwiedzanie szkoły oraz ws​pólny spływ kajakowy rzeką Saale. Każdego dnia po aktywnościach grupowych, uczniowie zacieśniali więzi i spędzali czas z ,,tymczasowymi" rodzinami. W czwartek, uczniowie odwiedzili Lipsk. Zwiedzili rynek, kościoły oraz Muzeum Sztuk Pięknych. Piątek, od samego rana, był dniem pożegnań. Uczniowie pożegnali swoich nowych przyjaciół i Halle. Ostatnim punktem ich przygody w Niemczech był Berlin. Zobaczyli Alexanderplatz, Reichstag, Bramę Brandenburską i...główny dworzec kolejowy Berlina - Berlin Hauptbahnhof. Wieczorem, zmęczeni ale z bagażem pełnym pozytywnych doświadczeń, zakończyliśmy wspólną wycieczkę. Wdzięczni, osłuchani z niemieckim i szczęśliwi powróciliśmy do domu.

Projekt zrealizowany przy wsparciu:

img 20240920 wa0017

 

Aktualności

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się 11 września 2024 r. (środa) według następującego harmonogramu:
godz. 17.00 – klasy pierwsze - spotkanie z dyrekcją; następnie spotkania z wychowawcami;
godz. 18.00 – klasy czwarte – spotkanie z dyrekcją; następnie spotkania z wychowawcami;
godz. 17.30 – klasy drugie (spotkania z wychowawcami )
godz. 17.30 – klasy trzecie (spotkania z wychowawcami)
godz. 19.00 – zebranie Rady Rodziców (s. 23) i komitetu studniówkowego (s.28)

Informacje o konkursach

projekt muralu - mapa topograficzna Warszawy z kotwicą powstańczą i napisem 1944

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła znalazła się w trójce zwycięskich szkół, które przygotowały najlepsze projekty murali w ramach Ogólnopolskiego Konkursu z okazji 80.rocznicy Powstania Warszawskiego "Dumni z Powstańców". Nagroda to realizacja projektu (na ścianie szkoły od strony ul. Kinowej). Serdecznie gratulujemy Antoninie Kani (klasa 4c), autorce zwycięskiego projektu.

Aktualności z biblioteki

obraz przedstawia otwartą książkę

GODZINY  PRACY  BIBLIOTEKI

Poniedziałek   08:00 – 15:00

Wtorek            08:00 – 15:00

Środa               08:00 – 16:00

Czwartek         08:00 – 16:00

Piątek              08:00 – 15:00

Pierwszy i trzeci czwartek miesiąca są dniami prac technicznych. W tych dniach biblioteka jest nieczynna dla czytelników.

Aktualności

W osiemdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego niemiecka rozgłośnia radiowa Deutschlandfunk opublikowała wywiad z Anną Piekarską, dyrektorem naszego liceum w latach 2006 - 2018. Tematem wywiadu jest historia szkoły i jej patroni.

Sport

fb img 1721937563241

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w wioślarstwie.

 Z przyjemnością informujemy, że w kategorii dwójek podwójnych wagi lekkiej 🥉trzecie miejsce zdobył Krzysztof Szulc reprezentując klub MKS DWÓJKA WARSZAWA, a o minimalnej przewadze wicemistrzów Polski musiała decydować fotokomórka 😮

fb img 1721937571467

W barwach tego samego klubu na jedynce wystartował Szymon Zakrzewski, który po ciężkim biegu trafił do finału B, tym samym plasując się wśród 12 czołowych juniorów i ustępując głównie reprezentantom kraju z regat międzynarodowych

W szlachetnej konkurencji ósemek również nie zabrakło powstańczego akcentu. W barwach Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego Oliwier Juściński i Franek Bralczyk toczyli zaciętą walkę o podium do ostatnich pociągnięć, lecz ostatecznie rywalizację ukończyli na czwartym miejscu.

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!!!