Aktualności

W dniach 4-8 lipca 2025 r. (z wyjątkiem soboty i niedzieli) w godzinach 8:00 - 15:00 Komisja Rekrutacyjna przyjmuje kopie świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz kopie zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Kopie muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły podstawowej, którą kandydat ukończył.

W tym samym terminie kandydaci mogą też dokonywać zmian w swoich wnioskach. W tym celu należy udać się do szkoły pierwszego wyboru z jednym z rodziców/opiekunów prawnych i złożyć pisemną prośbę o anulowanie złożonego wniosku, a następnie wprowadzić do systemu nowe informacje, wydrukować i podpisać nowy wniosek oraz złożyć go osobiście lub elektronicznie (profil zaufany) wraz z wymaganymi dokumentami w nowej szkole pierwszego wyboru.

Varsavianistyczna szkoła

gramiejska25

W ostatni poniedziałek odbyła się  już dziewiąta edycja gry miejskiej "Miasto moje, a w nim..." - czyli Praga dawniej i dziś, przedsięwzięcie finansowane w ramach grantu WIE.

W zmaganiach wzięło udział 19 zespołów z klas drugich, a nawet pojedynczy goście z innych liceów. Za wypełnienie głównej karty pracy,  kart dodatkowych zbieranych w punktach kontrolnych przygotowanych w różnych ważnych miejscach Pragi oraz stworzenie plakatu, rzeźby bądź filmu do hasła "Zakochaj się w Pradze!" można było uzyskać w sumie 80 punktów.

Oto wyniki:

  • III miejsce, z liczbą 64,5 punktów /na 80 wywalczyła grupa nr 19 z klasy 2a, w składzie: Maria Pilecka, Anna Rogalska
  • II miejsce, z liczbą 65 punktów/ na 80 zajęła grupa nr 9, tym razem z klasy 2b: Agata Mering, Julia Ładziak, Natalia Łaczmańska, Klara Oleńska
  • I miejsce, z liczbą 67 punktów/ na 80 przypada grupie nr 18, z klasy 2d: Gabriela Olszanka, Gabriela Wraga, Aleksandra Michalska

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim nagrodzonym! Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej zabawie lepiej poznaliście bliższe i dalsze okolice naszego liceum. Tu nie ma przegranych, choć nie wszyscy mogą być nagrodzeni! Żałujemy tylko, że nie we wszystkich klasach dopisała frekwencja oraz że tym razem otrzymałyśmy tak niewiele prac twórczych -dlatego nie przyznaliśmy żadnej nagrody specjalnej ani wyróżnień.

Za rok będziemy obchodzili mały jubileusz - dziesiątej edycji naszej gry, chciałybyśmy więc, żeby była wyjątkowa, np. zamierzamy nagrodzić klasę z najwyższą frekwencją- to plan na nową kategorię w rywalizacji. Zatem klasy pierwsze niech się mobilizują, bo będzie o co walczyć.

Wycieczki

Kolaż zdjęć przedstawiających uczniów klasy 2e podczas zwiedzania Łodzi

W dniach 2-4 czerwca 2025 roku nasza klasa udała się na wycieczkę do Łodzi. Wyjazd zorganizowaliśmy sami, bez pośrednictwa biura turystycznego, za niewielkie pieniądze, co sprawiło, że koszty nie stały się dla nikogo zaporą i nikogo nie wyeliminowały. Zadbaliśmy przy tym o wysoki standard noclegów i obfite, smaczne śniadania, a podróż pociągiem okazała się dodatkową wycieczkową atrakcją, chociaż trwała zaledwie godzinę i sześć minut. 
Pierwszego dnia poznawaliśmy Łódź z p. Elżbietą Pędziwiatr. Jak powiedział p. prof. Michał Kieller, „nazwisko wyjątkowo adekwatne!”. I warte zapamiętania! Jeśli chcecie zwiedzać Łódź, róbcie to z p. Pędziwiatr! Jej opowieść o Łodzi jest równie fascynująca, co sama Łódź! Dla nas, którzy przed wyjazdem obejrzeliśmy genialną „Ziemię obiecaną” Andrzeja Wajdy, ta wędrówka dzielnicami i ulicami Łodzi nabrała dodatkowego poznawczego wymiaru; rekomendujemy Łódź, ale koniecznie z Rejmontem i Wajdą (no i z p. Pędziwiatr)! 
Następnego dnia zwiedzaliśmy z przewodniczkami Muzeum Kinematografii, a trzeciego uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Sztuki Współczesnej (MS2). 
Łódź jest miastem na wskroś filmowym – prawie każdy zakątek wiąże się z jakimś filmem i jakimś „filmowym nazwiskiem”. Wizyta w Muzeum Kinematografii stanowi znakomite zwieńczenie wędrówek po mieście, którego „bruki szlifowali” Witold Sobociński czy Roman Polański! 
Łódź jest także miastem wielkich polskich artystów, wśród nich Władysława Strzemińskiego (bohatera ostatniego filmu Wajdy „Powidoki”) i Katarzyny Kobro. Nie jest to sztuka łatwa w odbiorze. Trzeba się jej „nauczyć”. Warsztaty (znakomite!) w MS2 bardzo nam w tym pomogły. Być może łatwiej będzie nam „zbliżyć się” do niej bez uprzedzeń i złych emocji.        
Nasz wyjazd miał także walor integrujący. Spędziliśmy ze sobą dużo czasu. Lepiej się poznaliśmy, może bardziej polubiliśmy. To bardzo ważne. W końcu po to organizuje się wycieczki! 
I na koniec jeszcze podziękowania: dla naszego Wychowawcy (spiritus movens całego przedsięwzięcia) i dla p. prof. Michała Kiellera, który zgodził się z nami pojechać (wiemy z pewnego źródła, że chyba nie żałuje!). 
Jedźcie do Łodzi! Naprawdę warto!
                                                                                                   Klasa 2E 
Osiągnięcia

as25

Amelia Skorupka, uczennica klasy 3B, została laureatką XVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921–1956. Amelka, będąca jedyną reprezentantką Warszawy, w czasie dwudniowych zmagań finałowych (prace pisemne, prezentacje ustne i oprowadzanie po obiektach zabytkowych stolicy) spisała się znakomicie i zajęła IV miejsce. Dzięki temu sukcesowi, już teraz - rok przed maturą, przed Amelką stoją otworem wszystkie wydziały dwóch najlepszych polskich uniwersytetów: Warszawskiego i Jagiellońskiego.

Amelko, przyjmij najserdeczniejsze gratulacje od całej szkolnej społeczności. Jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy Ci, abyś dalej realizowała swoje pasje.

Debaty oksfordzkie

tdh25

Z radością informujemy, że reprezentacja naszej Szkoły w składzie: Maria Dzwonek (1b), Antonina Kulesza (3f) i Maciej Michalski (3f) zajęli II miejsce w Turnieju Debat Historycznych organizowanych przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Serdecznie gratulujemy!

Wycieczki

beige minimalist mood photo collage

W dniu 23 maja br. klasa 2a byĺa w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Podczas wizyty mieliśmy okazję zobaczyć sale obrad Sejmu i Senatu, galerię dla publiczności oraz poznać historię polskiego parlamentaryzmu. Przewodnik opowiadał o pracy posłów i senatorów oraz o tym, jak powstają ustawy. Zwiedziliśmy również hol główny z makietą kompleksu budynków oraz obejrzeliśmy wystawę poświęconą historii parlamentu. Wycieczka była bardzo ciekawa i pozwoliła lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje polski system władzy ustawodawczej.
 
Osiągnięcia

fb img 1747939158401

102 zrealizowane projekty, 447 finalistów i finalistek Olimpiady...to nie mogło skończyć się inaczej - nasza szkoła zajęła 1 miejsce w Polsce w rankingu szkół Zwolnieni z Teorii! Gratulujemy wszystkim uczniom i pani prof. Karolinie Wilk-Lachowskiej 🥇

Projekty / Koła

Uwaga! Wyniki głosowania w UBO !

 

Liczba głosów pobranych 208

Liczba głosów oddanych 204

Liczba nieważnych głosów 6

 

Projekt 1 - strefa sportowo- rekreacyjna 101

Projekt 2- gitara 41

Projekt 3- stół do Teqballa 40

Projekt 4- podręczniki do języka polskiego 16

 

Gratulujemy !!!!