Wycieczki

Wycieczka klasy 1e i 2f na Pomorze Gdańskie - VI 2017

wycieczka klasy 1e i 2f na pomorze gdanskie 9 20170929 1262019634

W dniach od 30 maja do 2 czerwca 2017 roku odbyła się wycieczka klasy IIf na Pomorze Gdańskie. Związana ona była z rokiem Wisły oraz dziejami II Wojny Światowej, dlatego w ciągu tylko czterech dni zwiedziliśmy mnóstwo zabytków i muzeów związanych z najdłuższą rzeką polski oraz niechlubną historią lat ’40 XX wieku. 

W drodze do Gdańska zatrzymaliśmy się w Tczewie, gdzie pobraliśmy lekcję  z konserwacji wraków statków oraz historii i charakterystyki Wisły, zaś w samym Gdańsku podziwialiśmy urokliwe stare miasto na czele z Miejskim Ratuszem. Zwiedziliśmy także Muzeum Poczty Polskiej, Westerplatte, gdzie 78 lat temu usłyszano pierwsze strzały II Wojny Światowej oraz Muzeum II WŚ, które urzekło nas swoją nowoczesnością i prostotą przekazu trudnej historii świata.

Dzieje wojny są tragiczne, szczególnie ze względu na zniszczenia jakie sieje wśród rzeczy, ale przede wszystkim ludzi. Poznaliśmy tę tragedię odwiedzając Muzeum Obozu Koncentracyjnego Stutthof, ale program wycieczki uśmiechnął się do nas prowadząc nas do Muzeum Bursztynu w Sztutowie oraz do Gdyni, na zwiedzanie ORP Błyskawicy .

Wycieczka niesamowicie rozszerzyła naszą wiedzę na w rzeczonych dziedzinach. Za tę możliwość dziękujemy dyrekcji, wychowawcom i organizatorom wycieczki. Niech moc będzie z Wami! :)