Wycieczki

Wyjazd integracyjny do Rajgrodu - IX 2017

W dniach 11-14 września 2017r. klasy pierwsze pojechały na wyjazd integracyjny do Rajgrodu . Wycieczka rozpoczęła się w poniedziałek poranną zbiórką spod szkoły. Gdy już zajęliśmy miejsca, chcieliśmy jak najszybciej dojechać, aby lepiej poznać się z klasą i całym rocznikiem a także zobaczyć ciekawe tereny Podlasia i Suwalszczyzny.
Pierwszym punktem programu było odwiedzenie dworku rodziny polskiego noblisty, Czesława Miłosza. Pani przewodnik przedstawiła nam nieznaną historię poety, który szukał swojej narodowości, zastanawiał się, czy jest Litwinem czy Polakiem. 
Kolejnym miejscem na naszej trasie była miejscowość położona na  tzw.  ,,polskim biegunie zimna w Sejnach. Mieliśmy okazję zobaczyć starą żydowską synagogę, która symbolizuje wielonarodową, długą historię tego miasta. Wieczorem oglądaliśmy polski film nagrodzony Oscarem pt ,,Ida w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.  
Następnego dnia zaplanowane było spotkanie z małżeństwem, które interesuję się zwyczajami oraz życiem wilków. Pani w swojej opowieści porównała funkcjonowanie wilczej watahy do obecnego świata w korporacji. Po tak ciekawym spotkaniu nadszedł czas na wycieczkę  do Biebrzańskiego Parku Narodowego.  Mieliśmy okazję przejechać ,,łosią autostradą oraz pospacerować po biebrzańskich błotach i podziwiać przyrodę.
Tykocin był miastem, które odwiedziliśmy trzeciego dnia wycieczki. Była tam zorganizowana lekcja poświęcona kulturze żydowskiej i obyczajom Żydów. Po południu mieliśmy okazję wspólnego działania -  musieliśmy ułożyć piosenkę o klasie, a następnie ją zaprezentować. Podczas tych zajęć lepiej się poznaliśmy i rozwijaliśmy artystyczne umiejętności.
Niestety, wyjazd trwał tylko cztery dni, które szybko minęły. Na szczęście pozostaną wspomnienia na długi czas. Muszę przyznać, ze mam bardzo radosną klasę, z która każdy wyjazd będzie niesamowitą przygodą, pełną atrakcji i śmiechu.