Wycieczki

WSPOMNIENIE Z WYJAZDU INEGRACYJNEGO KLAS PIERWSZYCH W DNIACH 19-22 WRZEŚNIA 2023 R.

b1f

Na początku było zwiedzanie gotyckiego  zamku krzyżackiego w Nidzicy i podziwianie mazurskiej przyrody w Leśnym Arboretum w Kudypach. A potem każdy dzień okazał się pełen wrażeń, turystycznych i edukacyjnych atrakcji w Olsztynie: niebo w Planetarium, ciekawostki astronomiczne w Obserwatorium, gra miejska po Starówce, spotkanie z historią i geniuszem Mikołaja Kopernika w Zamku Kapituły Warmińskiej oraz z cywilizacyjnymi wynalazkami w Muzeum Nowoczesności.

Wiele czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu na zajęciach i zabawach integracyjnych nad jeziorem w pobliżu goszczącego nas hotelu Minor, na ognisku z pieczeniem kiełbasek i na niezapomnianym spływie kajakowym po uroczej Łynie.

Pokoje hotelowe, kręgielnia, siłownia, basen tętniły życiem – integracja w grupach klasowych i międzyklasowych przebiegała gwarnie i radośnie.

W drodze powrotnej do Warszawy zatrzymaliśmy się w barokowej Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce, aby wysłuchać koncertu na sławnych organach, a w Wilczym Szańcu w Gierłoży zadumaliśmy się nad historią ludzkości i naturą człowieka.

Do domów wróciliśmy bardzo zadowoleni, choć nieco zmęczeni i oszołomieni mnóstwem wrażeń. Mamy co wspominać. Niech żałują ci, co nie pojechali…