"Miasto moje, a w nim..., czyli Praga dawniej i dziś"

Z przyjemnością informujemy, że 19 czerwca odbyła się trzecia edycja gry miejskiej "Miasto moje, a w nim..., czyli Praga dawniej i dziś", w której wzięło udział 13 pięcioosobowych grup składających się z uczniów klas pierwszych. Zadanie polegało na dotarciu do pięciu punktów kontrolnych (Park Skaryszewski, Pomnik Szosy Brzeskiej, Francuska, kościół na Kamionku, fabryka Soho) oraz wypełnieniu kart pracy, za co można było uzyskać 80 punktów.

Była to świetna okazja do poznania nie tylko topografii dzielnicy, ale także historii,, zabytków oraz ciekawostek związanych z warszawską Pragą: "Przygodo, warszawska przygodo, gdzie szukać cię, jeśli nie tu...":)

Gra miejska to również wydarzenie, którym wpisujemy się w działania służące zdobywaniu certyfikatu Varsavianistycznej Szkoły przez nasze liceum.

A oto wyniki:

 

I miejsce (74,5 pkt) zajęła grupa w składzie: Alicja Dziedzic, Kasia Chrzęstek, Ola Marczyńska, Jakub Piątek, Paweł Stępień ( Ic )

II miejsce (71,5 pkt) ex aequo:

Marta Prokopowicz, Ewa Wójcik, Zuzanna Szcześniak, Julia Łakota i Filip Walicki ( Ib );

Karina Fużyńska, Ola Adamska, Ania Chmielewska, Małgorzata Baran, Wiktor Pałubiński ( Ib );

 

III miejsce (70,5 pkt) również dwie grupy:

Maria Banasiuk, Maria Łączyńska, Julia Łagowska, Klaudia Wujec, Alicja Mazurek ( Ie );

 Julia Tomczak Ic, Laura Stolarczyk, Dominika Łukijaniuk, Zuzanna Żmijko, Sylwia Bakuła ( Ia );

 

Serdecznie gratulujemy wiedzy, kondycji i zaangażowania! :)

Mamy nadzieję, że poza okolicznościowymi dyplomami, wręczonymi w dniu zakończenia roku szkolnego, zwycięscy uczniowie zostaną nagrodzeni także stosownymi ocenami :)

Chciałybyśmy podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i zechcieli wziąć udział w tej interdyscyplinarnej zabawie, zamiast spędzać czas przed komputerem!

Szczególne podziękowania należą się Państwu Nauczycielom: Danieli Dębskiej, Katarzynie Miazdze, Elżbiecie Szabelskiej, Dorocie Waś, Karolinie Wilk, Michałowi Janowskiemu i Andrzejowi Jamiołkowskiemu, którzy wsparli nas w organizacji przedsięwzięcia oraz klasie 2c za pracę w punktach kontrolnych. Zawsze można na Państwa liczyć!

Do zobaczenia za rok :)

Katarzyna Wolska, Izabela Michalak