Informacje o konkursach

UWAGA KONKURS!

Logo światowego dnia książki

W sobotę 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest organizowany od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. To święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa.

Data Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia - została wybrana jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w 1616 roku zmarli – Miguel de Cervantes i William Szekspir.

Aby uczcić ten dzień, ogłaszamy konkurs

„Zostań bohaterem swojej lektury”

Zilustruj zdjęciem (z użyciem stroju, rekwizytu, charakteryzacji) osobowość bohatera swojej ulubionej bądź ostatnio przeczytanej książki. Dołącz cytat . Gotową pracę przynieś do biblioteki lub wyślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 15 maja . Najciekawsze, najbardziej kreatywne z nich nagrodzimy, a jakże, książkami! Dodatkowym wyróżnieniem będzie prezentacja w galerii na stronie internetowej szkoły. Do dzieła!

Regulamin konkursu