Katarzyna Ryrych polska poetka, pisarka książek dla dzieci i młodzieży. Książka „Siedem sowich piór” nominowana do tytułu „Książka Roku 2009” polskiej sekcji IBBY. W II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, otrzymała pierwszą nagrodę na książkę „Wyspa mojej siostry”. Otrzymała także wyróżnienie za książkę Łopianowe pole.
“Zupełnie inna bajka” – główna bohaterka Alex jest dziewczyną uwięzioną w ciele chłopca. Każdego dnia doświadcza braku akceptacji nie tylko ze strony rówieśników i otoczenia ale niestety ze strony rodziców. Jedyne wsparcie znajduje w bracie bliźniaku i babci.
To przejmująca książka o emocjach, smutku, osamotnieniu, rozpaczy głównej bohaterki. O braku akceptacji, szacunku i zwykłej ludzkiej empatii.
To ważna książka dla nastolatków, rodziców i nauczycieli. (na podstawie portalu „Lubimy czytać”)
Justyna Suchecka jest dziennikarką edukacyjną, ekspertką do spraw młodzieży. Owocem tej pasji jest książka „Young Power”, w której ukazuje młodych naukowców, artystów, sportowców i społeczników, którzy „dzięki swoim pasjom, a często też wbrew niesprawnościom, dążą do postawionych celów.”
„Pokolenie zmiany” to książka o pokoleniu Z, czyli osobach urodzonych po 1995 roku, które rozpoczynają dorosłe życie. Autorka opowiada o ich życiu, zainteresowaniach, pracy, wierze, obawach o przyszłość. To książka kompleksowa, merytoryczna, napisana z empatią wobec młodych z pokolenia Z. (na podstawie portalu „Lubimy czytać”)
Victoria Schwab, jest amerykańską pisarką, specjalizującą się w gatunku fantasy. Najbardziej popularną serią tej autorki okazują się "Odcienie magii", na które składają się: "Mroczniejszy odcień magii", "Zgromadzenie cieni" oraz "Wyczarowanie światła". Poza tym jest autorką bestellerowych książek m.in. serii Świat Verity (Okrutna pieśń i Mroczny duet) czy The Villains (Vicious),tłumaczona na różne języki i czytana przez młodzież i dorosłych na całym świecie.
„Mroczniejszy odcień magii” i „ Zgromadzenie cieni” to dwa pierwsze tomy będące częścią trylogii „ Odcienie magii”.
Jest to powieść o czterech równoległych miastach – Londynach oraz tajemniczym i odważnym podróżniku. Szary Londyn, którym rządzi obłąkany król Jerzego III, jest nieprzyjemny i pozbawiony magii. Czerwony Londyn jest zupełnie inny, tętniący życiem i magią. Biały Londyn, gdzie trzeba walczyć o jakikolwiek rodzaj magii. Jest jeszcze Czarny Londyn, który istniał kiedyś bo obecnie jest to miasto zapomniane przez wszystkich.
Jest to seria dla fanów fantastyki i książek przygodowych, w których magia jest przyciągająca, skomplikowana i mroczna…
Marta Łabęcka jest studentką filologii angielskiej na jednej z poznańskich uczelni. „Flaw(less)opowiedz mi naszą historię” jest jej debiutancką powieścią, która jest częścią trylogii „Flaw(less).
Pierwszy tom tej serii opowiada o historii Josephine, nastolatki pochodzącej z tzw. dobrego domu. Rodzice mają wobec niej swoje oczekiwania i nie wyobrażają sobie, by córka wybrała inną drogę. niż tą, której od niej oczekują. Jednak Josephine postanawia przerwać ostatni rok w szkole i wyjechać opuszczając dom rodzinny. Plany te zostają zaburzone poprzez pojawienie się w jej życiu chłopaka o imieniu Chase. Czy dziewczyna mimo wszystko wyjedzie i zacznie swoje nowe życie?
Drugi i trzeci tom są kontynuacją pierwszego i opowiadają o dalsze losach bohaterki…
„Jedyne co miłość daje, to siłę, żeby to wszystko przezwyciężyć i żeby podnosić się po porażkach. Siłę, żeby wybaczać błędy. Siłę, żeby próbować dalej, nawet gdy szczęście wydaje się czymś niemożliwym”