Aktualności

Zakończenie roku klas czwartych

438196711 424974350291064 6820333238240795012 n
W dniu 26 kwietnia 2024 odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia szkoły dla absolwentów klas IV.  
Uroczystość została przygotowana i przeprowadzona przez klasę 3e. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrał dyrektor XIX LO Pan Mariusz Łagocki, który przypomniał drogę absolwentów przez cztery lata nauki, nie wyłączając trudnych momentów, np. nauczania zdalnego.
Potem w imieniu wychowawców klas czwartych pożegnali absolwentów Pani Małgorzata Kmiecińska (IVb) i Pan Andrzej Jamiołkowski (IVc).
Do pożegnań i życzeń dołączyła Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Sandra Spinkiewicz.
Tradycją szkoły jest, że absolwenci, którzy uzyskali średnią 5,0 lub odnieśli sukces w olimpiadach przedmiotowych, otrzymują Srebrną Tarczę. W tym roku takich uczniów było wyjątkowo dużo.
Następnie uczniowie każdej z klas otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk dyrektora szkoły i wychowawcy klasowego. Wręczanie jest ilustrowane kolekcją zdjęć klasowych z czteroletnich wydarzeń. Podkładem muzycznym jest piosenka dedykowana uczniom danej klasy przez wychowawcę.
Przyszła pora na wręczenie nagród i podziękowań za pracę w organizacjach szkolnych i podziękowań za sukcesy naukowe i sportowe.
Na koniec uroczystości usłyszeliśmy życzenia Samorządu Uczniowskiego i podziękowania abiturientów. Po tradycyjnym odśpiewaniu Kantaty i wyprowadzeniu sztandaru, uczniowie przedstawili interpretację Hamleta, napisaną przez Jeremiego Przyborę.
Uroczystość prowadzili Aleksandra Kołodziejczyk i Jan Spinkiewicz.
Hamleta przedstawili: Aleksander Gralak z 1b, Oliwier Juściński , Jakub Kostrzewa, Angelika Szymańska, Igor Czerbniak, Bartłomiej Kostrzewa, Klaudia Konopka. Całość reżyserował Gabriel Dudek.