Aktualności

Ananasy z naszej klasy

        Drodzy Uczniowie!

Jak dobrze wiecie, z okazji Dnia Nauczyciela odbył się w naszej szkole plebiscyt na najlepszych nauczycieli, zatytułowany "Ananasy z naszej klasy". Dziękujemy za oddane głosy wszystkim, którzy chcieli wziąć udział w zabawie.

Oto oczekiwane przez Was wyniki. Mamy nadzieję, że spełniają Wasze oczekiwania. Nagrodzonym Nauczycielom serdecznie gratulujemy! :)

 

  1. Odkrycie towarzyskie roku, czyli nauczyciel/-ka, którego/którą wzięlibyście ze sobą na bezludną wyspę ze względu na osobowość i charyzmę:

prof. Daniel Kobrzycki – „ma swobodne podejście do ucznia i wszechstronną wiedzę przydatną na bezludnej wyspie, grałby na kokosach jak na perkusji i wezwałby pomoc alfabetem Morse`a”

  1. Śmiech to zdrowie, czyli nauczyciel/-ka z największym poczuciem humoru, mistrz/mistrzyni dystansu do siebie i świata: 

prof. Edyta Borkowska - Jjest piątek, więc musi być żarcik". „Ma do siebie duży dystans, a każdy żart wypowiada z poważną miną jak gdyby nigdy nic.” „Myślę, że wystarczy spędzić z Panią godzinę, żeby przekonać się o Jej niezwykłym humorze.”

  1. Leon Zawodowiec, czyli największy profesjonalista/-tka, ze względu na wiedzę,                                                                          umiejętność odpowiadania na najtrudniejsze pytania:

prof. Izabela Michalak – „Często narażona na niewygodne pytania uczniów, jednak dzięki umiejętnościom z zakresu retoryki wykorzysta takie argumenty, które zbiją każdego." „Najbardziej zawodowa humanistka, jaką na oczy widziałam. Jest chodzącą humanistyczną encyklopedią i skarbnicą wiedzy.”

  1. Mistrz mowy polskiej, czyli nauczyciel/-ka autor/-ka najciekawszych przezwisk/określeń uczniów (podaj nazwisko nauczyciela z wymyślonym przez niego przezwiskiem):

prof. Edyta Borkowska – "Najciekawsze myśli, sentencje, powiedzenia, które są chwytliwe i nie da się ich nie zapamiętać np. reżyser, przyjaciel Puchatka, Johny"

  1. Diabeł ubiera się u Prady, czyli ikona stylu w pokoju nauczycielskim:

prof. Michał Mazański – „Zawsze nosi koszule i wygląda dzięki temu elegancko, młodzieżowy look.”

  1. Nikt nam nie wmówi, ze białe jest białe, a czarne- czarne, czyli nauczyciel/-ka autor/-ka powiedzenia roku (podaj nazwisko nauczyciela z jego powiedzonkiem):

prof.Justyna Pełka - ,,Rozmowy z Nią mogą trwać bez końca. Wspaniała persona o nietuzinkowym podejściu do ucznia”, "Na następnej lekcji posłuchamy radzieckich piosenek, mówię wam, ubawimy się setnie"

  1. Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi, czyli mistrz/mistrzyni ciętej riposty: 

prof. Edyta Borkowska - "Chciałam poczekać do ujemnych aż wydoroślejecie, ale czas tak chciał, że musimy teraz"; "Musimy przejść przez łatwe przykłady, żeby dojść do tych trudniejszych. Chociaż też zdarzą się mrożące krew w żyłach."

  1. Wyginam śmiało ciało, czyli najlepszy sportowiec wśród nauczycieli *nie musi być wuefista* :

prof. Michał Mazański - gra z uczniami w piłkę na długich przerwach. 

  1. Tak dobrze się zapowiadał, a został (-a)nauczycielem/-ką, czyli tzw. dobry nabytek,

powiew świeżości i młodości w szacownym Gronie Pedagogicznym:

prof. Daniel Kobrzycki – „Rozumie młodzież jak mało kto, walczy ze stereotypem katechetów i nauczycieli religii (i Mu się udaje!). „Nie wiem jakim cudem skończył jako nauczyciel, bardzo sympatyczny młody człowiek :).”

  1. Kuchenne rewolucje, czyli gotować każdy może, nawet nauczyciel/-ka:

prof. Izabela Michalak – „Przyniosła nam na lekcje faworki za średnią 75% z kartkówki z "Dziadów", moje podniebienie zagościło w niebie.”

  1. Uczę w Hogwarcie, czyli najciekawsze, najbardziej magiczne lekcje:

prof. Anna Kaczorowska – „Doświadczenia i zaangażowanie Pani Profesor są po prostu magiczne”.

  1. Człowiek ze złota, czyli nauczyciel z najlepszym podejściem do ucznia:

prof. Katarzyna Wolska – „Bardzo ciepła, kochana Nauczycielka, dobrze zorganizowana i zaradna, jest nauczycielką z powołania z ogromną pasją do geografii.”

  1. Antyczny stoik, czyli nauczyciel z największymi pokładami cierpliwości:

prof. Wiesław Włodarski – „Bo ma anielską cierpliwość do zupełnie niematematycznych humanistów.”

Maja Gomołowska, Jadwiga Waszak

klasa 2b