Aktualności

Projekcja filmu "Złodziejaszki" w kinie Atlantic

2018 19 złodziejaszki

20 marca wybraliśmy się z p. prof. Anną Wawrzyniak do kina Atlantic na projekcję filmu "Złodziejaszki" wyreżyserowanego przez Hirokazu Kore-edę. Jest to historia niekonwencjonalnej, japońskiej rodziny, która utrzymuje się z drobnych kradzieży i dorywczych zajęć. Gdy ojciec rodziny odnajduje na ulicy porzuconą dziewczynkę, bez zastanowienia przygarnia ją. Pojawienie się w życiu złodziei małej znajdy staje się okazją do poznania życia rodziny i relacji pomiędzy jej członkami. Nie wszystko jednak jest takie, jakie się widzom może wydawać...
Po projekcji filmu wzięliśmy udział w rozmowie na temat filmu. Prowadzona przez Artura Wolskiego dyskusja dotyczyła roli rodziny w rozwoju człowieka oraz jej wpływie na kształtowanie osobowości dziecka. 
Nagrodzony do Oscara film niezwykle się nam spodobał. O wydarzeniach ze srebrnego ekranu mówiliśmy długo po wyjściu z kina. Mogę z przekonaniem polecić Wam, czytelnikom, Złodziejaszków, jako jeden z najlepszych obejrzanych przeze mnie filmów obyczajowych.
- Marcin Dacewicz, 2B