Aktualności

Wyjście klasy 1E do Teatru Współczesnego

2018 19 1e teatr wspolczesny

Zima 1925 roku w Moskwie. Świat kończącego się okresu NEP w państwie radzieckim, w dobie nadchodzącego stalinizmu, widziany oczami bezdomnego psa.  Profesor Preobrażeński, luminarz nauki radzieckiej i europejskiej, prowadzi eksperymenty naukowe w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu. Pies zostaje poddany eksperymentalnemu przeszczepowi, który przynosi nieoczekiwane skutki.

- opis ze strony Teatru Współczesnego.

W dniu 13 marca 2019 roku klasa IE udała się do Teatru Współczesnego, aby być świadkiem spektaklu w reżyserii Macieja Englerta pod tytułem Psie serce, który jest adaptacją noweli rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa o tym samym tytule.
Tematem przedstawienia była historia naukowca, który wraz z zaufaną służbą domową oraz niezawodnym asystentem musiał zmierzyć się ze swoim wyjątkowym, lecz zaskakującym eksperymentem. Podczas spektaklu mogliśmy doświadczyć przeróżnych emocji; wiele osób zaraz po salwach śmiechu było w stanie uronić kilka łez, do których doprowadziły prawdziwie wzruszające sceny. W rolach głównych wystąpili Borys Szyc jako pies lub też człowiek - Szarik alias Szarikow oraz Krzysztof Wakuliński, który wcielił się w postać profesora Filipa Filipowicza Preobrażeńskiego. Obydwaj aktorzy za swój wspaniały kunszt aktorski zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Uczniowie klasy IE są dozgonnie wdzięczni Pani Profesor Małgorzacie Dmochowskiej za zorganizowanie wyjścia do teatru, podczas którego byli świadkami niezwykłej sztuki teatralnej, która z pewnością na długo zapadnie nam w pamięci oraz zachęci do bliższego zapoznania się z opowieścią pana Michaiła Bułhakowa.

- H. Stypułkowska