Aktualności

Szkolna Liga Debatancka - już niedługo półfinały!

2018 19 szkolna liga debatancka

„Nic pożądańszego a nic trudniejszego na ziemi, jak prawdziwa rozmowa”

Adam Mickiewicz

W tym roku szkolnym po raz pierwszy (choć pewne próby podejmowane były już wcześniej) zorganizowaliśmy międzyklasowe debaty oksfordzkie. Zgłosiło się 9 klas: 1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 2b, 2c, 2e i 3b. W listopadzie i grudniu odbyły się 4 debaty I etapu. Do II etapu zakwalifikowały się reprezentacje 1b, 1c, 1d, 1e, 2c i 3b. W lutym odbyły 3 debaty ćwierćfinałowe. Teraz czas na półfinały! W każdym etapie dodawaliśmy pewne nowe elementy, które wymagały od debatantów coraz lepszego przygotowania się, a sama dyskusja stawała się coraz ciekawsza. W półfinałach zatem oprócz możliwości zadawania pytań, wprowadzamy kolejne utrudnienie: 15 minut przed rozpoczęciem debaty mówcy wylosują stronę, którą będą reprezentować. W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczności szkolnej, debaty półfinałowe odbędą się w sali gimnastycznej. Pamiętajmy, że uczymy się zarówno debatując, jak i przysłuchując się dyskusji, a poza tym publiczność w debatach oksfordzkich pewni jeszcze jedną ważną funkcję: wybiera najlepszego mówcę.

I półfinał odbędzie się 20 marca (środa) o godz. 13.40 - klasa 2c i 3b debatować będzie na temat: Powojenna Warszawa jest miastem pozbawionym tożsamości.

II półfinał odbędzie się 27 marca (środa) o godz. 13.40 - klasa 1b i 1d debatować będzie na temat:

XXI wiek to katastrofa ekologiczna.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania, a debatantom życzymy wyboru trafnych argumentów, spójnych, logicznych wypowiedzi i elokwencji. Trzymamy za Was kciuki!

W imieniu organizatorów,

K. Wolska