Aktualności

Wieczór z Szymborską

2018 19 szymborska

       15 listopada część uczniów naszej szkoły miała okazję wziąć udział w niesamowitym spotkaniu z sekretarzem Wisławy Szymborskiej - Michałem Rusinkiem, które odbyło się w kinie Atlantic.
       Mieliśmy okazję zapoznać się z fragmentami książek, powstałych z korespondencji Wisławy Szymborskiej z jej partnerem życiowym - Kornelem Filipowiczem oraz przyjacielem- Zbigniewem Herbertem (Najlepiej w życiu ma twój kot i Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie). W role korespondujących wcielili się niezwykli aktorzy: Izabela Dąbrowska, Wojciech Solarz i Paweł Koślik. Michał Rusinek wystąpił zaś w roli komentatora. Ku zaskoczeniu organizatorów na wydarzenie przybyło więcej osób niż przypuszczano, co, niestety, wiązało się z brakiem miejsc siedzących, ale pomimo trudnych warunków, każdy z zaciekawieniem uczestniczył w spotkaniu. Sala była wypełniona po brzegi miłośnikami Szymborskiej, którzy się nie zawiedli - poznali wiele ciekawych anegdot dotyczących życia Noblistki, a i nie zabrakło pełnych humoru żartów. 
       Po wysłuchaniu niezwykłej rozmowy każdy miał okazję zakupić książkę i zamienić kilka słów z gośćmi. Byliśmy zachwyceni nowymi wiadomościami o Poetce i zachęceni do brania udziału w innych tego typu wydarzeniach. Już domagamy się kolejnego spotkania!

-Karolina Wójtowicz