Wycieczki

Wycieczka klasy 3e do Wiednia

20260602 121056 collage

Wycieczka klasy 3E do Wiednia odbyła się w dniach 25–28 maja i była pełna ciekawych miejsc oraz niezapomnianych wrażeń.

Pierwszego dnia udaliśmy się na wzgórze Kahlenberg, położone w Lesie Wiedeńskim na wysokości 484 m n.p.m. To właśnie stąd w 1683 roku król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń przeciwko Turkom. Pani prof. Kaczorowska przygotowała dla uczniów wyjątkową niespodziankę — odczytała fragment listu, który Sobieski napisał do Marysieńki po zwycięskiej bitwie.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Historii Sztuki, gdzie mogliśmy podziwiać liczne dzieła znanych artystów. Po południu uczniowie oprowadzali grupę po Wiedniu. W trakcie spaceru zobaczyliśmy m.in. Kościół św. Karola Boromeusza, Operę Wiedeńską, Burggarten, Hofburg, Michaelerplatz, Kościół św. Piotra, Graben oraz Stephansplatz z imponującą katedrą św. Szczepana.

Trzeciego dnia odwiedziliśmy Parlament oraz Operę Wiedeńską, poznając historię i kulturę Austrii.

Czwartego dnia pojechaliśmy do pałacu Schönbrunn — dawnej letniej rezydencji cesarskiej. Zachwyciły nas bogato zdobione wnętrza oraz ogromne ogrody pełne kwiatów, alejek i fontann. Spacer po ogrodach Schönbrunn pozwolił nam odpocząć i podziwiać piękno jednego z najważniejszych zabytków Wiednia.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam wielu nowych doświadczeń oraz pozwoliła lepiej poznać historię i kulturę Wiednia.