Projekt Zdrowe Odżywianie



Nasz projekt składał się z wykładu zachęcających młodzież do pracy w ministerstwie obrony narodowej oraz darmowych gadżetów. Naszą szkołę odwiedziło trzech pracowników ministerstwa obrony narodowej w tym pan pułkownik Jaceczko. Celem naszego wykładu było szerzenie horyzontów rówieśników i rówieśniczek na temat rynku pracy w tym danym sektorze oraz zapoznanie z możliwością podjęcia pracy w takich instytucjach. Wykład był bardzo ciekawy i na koniec wydarzenia zebrani uczniowie mieli szansę dostać darmowy gadżet.


Jak wybrać swój wymarzony profil i szkołę? Nad tym pytaniem w tym okresie zastanawia się cała młodzież klas ósmych. Nasz projekt przede wszystkim pomógł klasom 8 Szkoły Podstawowej nr. 246 dokonać najlepszego wyboru i uświadomić o jego powadze i związanymi z nim konsekwencjami. Dodatkowo przygotowaliśmy ich też do egzaminu ósmoklasisty i nauki w szkole średniej. Wydarzenie miało format prezentacji i pomogło uczniom w dalszym etapie nauki.



Szanowni Państwo,
bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy w roku ubiegłym przekazali 1,5 % swojego podatku na potrzeby Szkoły. Dzięki Państwa ofiarności udało się zgromadzić 27 332 zł. Decyzją Rady Rodziców zebrane środki będą przeznaczone na monitoring na szkolnych korytarzach oraz zakup monitora interaktywnego.
W tym roku ponownie zapraszamy do przekazania 1,5 % podatku na rzecz naszej Szkoły. Pozyskane fundusze chcielibyśmy przeznaczyć na doposażenie Szkoły w niezbędny sprzęt i nowoczesne pomoce dydaktyczne.
Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie i zachęcamy do dalszej współpracy!

Celem naszego projektu było zwrócenie uwagi uczniów szkoły podstawowej na problem nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych oraz mediów społecznościowych. Chciałyśmy uświadomić dzieciom, w jaki sposób zbyt długie spędzanie czasu przed ekranem wpływa na ich zdrowie fizyczne i psychiczne, relacje z rówieśnikami oraz samopoczucie.
W rezultacie projektu uczniowie zwiększyli swoją świadomość na temat wpływu mediów cyfrowych na codzienne życie oraz poznali sposoby na zachowanie równowagi między światem online a offline.

Informujemy, że w naszej szkole od kilku tygodni działa strefa ciszy – SPOKOIK - specjalne miejsce stworzone z myślą o uczniach i nauczycielach, którzy chcą na chwilę wyciszyć się, odpocząć od szkolnego zgiełku, skupić się na pracy lub po prostu złapać oddech między lekcjami. To przestrzeń, w której panuje spokój i wygoda. Cieszy się już dość dużym zainteresowaniem, dlatego zależy nam, aby każdy mógł skorzystać z niej w komfortowych warunkach.
Obowiązują tu proste zasady:
Harmonogram korzystania ze strefy:
poniedziałek – klasy trzecie
wtorek – klasy czwarte
środa – nauczyciele
czwartek – klasy pierwsze
piątek – klasy drugie
Informujemy, że pokój jest monitorowany.
Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.

Przedstawiłyśmy uczniom klas 5 - 8 z szkoły podstawowej problemy związane z kupowaniem zagranicznych produktów oraz przeprowadziłyśmy prezentację pokazująca, jak ważne jest wspieranie polskiej gospodarki i jak to zrobić.

